Protetyka…

protezy zębowe gdańskJednym z wysoko specjalistycznych dziedzin stomatologii, będący działem stomatologii jest protetyka. Jest rodzajem leczenia stomatologicznego, to też zabiegi i rehabilitacja uszkodzeń w obrębie narządu żucia. Wynikają one z braku zębów, ubytków okolicznych tkanek miękkich i tkanek twardych. Zapobieganie powstawaniu tych uszkodzeń. Utracone, nie leczone i nie uzupełnione protezami prowadzi do poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń układu stomatognatycznego, obejmującego całą jamę ustną oraz stawy skroniowo–żuchwowe, kości szczęki i także nerwy. Brak funkcji jednego z elementów tego układu prowadzi do naruszenia funkcji i struktury innej składowej. Dlatego tak ważne jest, by tego typu rzeczy załatwiać protezami.

Obecnie protetycy dysponują wieloma systemami zastępującymi zęby i usuwającymi braki w uzębieniu, a sama protetyka należy do najdynamiczniej rozwijającej się dziedziny stomatologii – dzięki zastosowaniu nowych technologii i materiałów oraz postępowi nauk biotechnologicznych.

Najpopularniejszą metodą usuwania luk w uzębieniu oraz przywracania funkcji aparatu żującego jest protezowanie. Stosowanie protez dentystycznych było znane już w starożytności. Pierwsze wzmianki o wykonywaniu i zakładaniu protez pochodzą.

Wszyscy lekarze muszą współpracować dla dobra pacjenta i jego świadomości, że im wcześniej podejmie decyzję o protezowaniu luki, tym poniesie mniejsze koszty i doświadczy mniej dyskomfortu.

Jedną z głównych przyczyn, dla których pacjenci odwlekają w czasie wizytę u protetyka jest strach przed dentystą. Dobry protetyk, zanim uzupełni luki w uzębieniu, najpierw pomoże przyzwyczaić się i przekonać

Świadomy pacjent i dobry protetyk do klucz do pięknego uśmiechu!

Reklamy

Informacje Gosia
.................. - to o mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: